Fakanóc használata
A fából készült kanócnak kicsit több időre van szüksége a meggyulladáshoz, mint a pamutból készült társainak, de légy türelemmel mert az élmény amit nyújt kárpótolni fog. Lágy ropogása miatt olyan érzést kelt, mintha a kandalló vagy a tábortűz mellett lennél. Hoztam néhány tippet ami segíthet az első használatkor.
Az első égetés
Az első égetés mindig a legfontosabb. Az első égetésnél minden esetben addig hagyd égve a gyertyád ameddig a viasz körbeolvad a tégely széléig. Ezzel el tudod kerülni, hogy kráter alakuljon ki a kanóc körül. Ha nem hagyod elég ideig égni a gyertyát akkor a kanóc körül kialakul egy kis mélyedés ami minden égetésnél egyre mélyebb lesz, a viasz sokkal nehezebben olvad meg a gyertyatartó széléig és amikor már nagyon mély lyuk keletkezik akkor nem fog elég oxigén jutni a kanóchoz és meg fog fulladni a gyertyád.
Mit tegyél ha fuldoklik a kanóc?
Amikor azt látod, hogy a kanócod fuldoklik a viaszban akkor vagy túl rövid vagy kráter alakult ki körülötte. Ha ez előfordul akkor egy darab papírtörlővel fel tudod itatni a felesleges viaszmennyiséget és a kanócod újra oxigénhez fog jutni.
A tökéletes méret
A tökéletes méret a fakanócnál körülbelül 5-6 mm. Mivel kézzel készített termékről van szó ezért sajnos a legnagyobb odafigyelés mellett is előfordulhat néha, hogy túl rövid vagy túl hosszú marad a kanóc. Abban az esetben ha túl rövid akkor az előző pontban leírtak szerint kell eljárni a tökéletes égés eléréséhez. Ha viszont túl hosszú maradt akkor sincs semmi probléma, egyszerűen vissza tudod vágni vagy törni a kanócot.
Fontos, hogy mielőtt újra használnád a gyertyát az elszenesedett részt az ujjad segítségével morzsold le a kanócról. Ne aggódj, könnyen le fog jönni. Miután ezt megtetted távolítsd el a lemorzsolt részeket a gyertya tetejéről és az máris készen áll, hogy újra kellemes illatokkal töltse meg a teret.